• Letná expedícia

• Ak chce mladý človek získať významné ocenenie vojvodu z Edinburghu - DofE, musí na sebe vytrvalo pracovať 6-18 mesiacov a prekonať štyri výzvy. Rozvíjať svoj talent/ zručnosť, športovať, angažovať sa ako dobrovoľník a na záver zvládnuť dobrodružnú expedíciu s kamarátmi.

Dievčatá Sabína Holečková 1.B, Alexandra Kišacová 1.A, Martina Sílešová 1.A, Mia Vatrnová 1.A,  plnili aktivity na bronzovej úrovni. Ciele programu  úspešne plnili,  prekonávali svoje  možnosti a prekročili vlastnú komfortnú zónu. Po splnení individuálnych cieľov nasledovala cvičná a kvalifikačná expedícia. Vďaka účelovému finančnému príspevku TSK sme mohli doplniť potrebnú výbavu na expedíciu.

V mesiaci jún dievčatá  absolvovali kvalifikačnú expedíciu v lokalite Tesáre a okolie.  Dievčatá si rozdelili  úlohy a spoliehali sa sami na seba a   zvolené trasy a cieľ expedície  zvládli. Počas expedície  zažili veľa zábavy a množstvo zážitky.