• Novinky

            • Život za mrežami

            • Žiačky 3. B – odbor učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo, navštívili Ústav na výkon trestu odňatia slobody Nitra-Chrenová určený pre ženy v minimálnom, strednom a maximálnom stupni stráženia a mladistvých odsúdených.

              Okrem prehliadky priestorov sa žiačky dozvedeli, aký je denný režim odsúdených a ako prebieha ich prevýchova a vzdelávanie. Sociálny pedagóg ich podrobne informoval o pracovných a voľnočasových aktivitách odsúdených žien. Väzenské zariadenie im umožňuje získať výučný list  v odbore maliarkominár, či maturitné vysvedčenie v odbore škola podnikania.

              Žiačky zaujali aj aktivity v rámci výstupného oddielu Národného projektu „Šanca na návrat“, ktorý robí konkrétne a účinné kroky zamerané na uplatnenie sa žien po prepustení na slobodu a ich úspešnú resocializáciu.

              Exkurzia vhodne doplnila teoretické vzdelávanie v  rámci predmetu špeciálna pedagogika, tematický celok etopédia – pedagogika psychosociálne narušených.

               

              Foto: ZVJS Nitra-Chrenová

            • Návšteva úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctva SR (ÚNMS SR)

            • NÁVŠTEVA VÍŤAZOV 2. A 3. MIESTA SÚŤAŽE „STeNormálni?"

              Dňa 26. marca 2024 sa v kongresovej sále ÚNMS SR konalo slávnostné odovzdávanie výherných šekov víťazom 2. a 3. miesta súťaže "STeNormálni?". Šikovní študenti pochádzajú zo Strednej odbornej školy Jána Antonína Baťu, Partizánske.

              Okrem slávnostného vyhlásenia výsledkov mali naši víťazi možnosť zúčastniť sa na prednáškach z oblasti normalizácie a metrológie a navštívili aj laboratóriá Slovenského metrologického ústavu. Zároveň bližšie spoznali technické aspekty a dôležitosť presnosti, čo im ako uviedli pri diskusiách „pomôže pri štúdiách, ale aj pri budúcej kariére".

              Zanietenie počas podujatia svedčia o záujme mladej generácie zaujímať sa o oblasť normalizácie a metrológie.

              Ďakujeme všetkým účastníkom súťaže „STeNormálni?" za ich angažovanosť a vášeň voči technickému rozvoju.

            • Obsadili sme 1. miesto

            • Dňa 22. 3. 2024 sa trojčlenné družstvo našej školy v zložení Nikol Danihlíková, Sofia Gurková a Paulína Krajčovičová, zúčastnilo okresného (dekanátneho) kola biblickej olymplády. Súťaž obsahovala 5 kôl. Otázky a úlohy vychádzali z kníh Genezis, Daniela, Žalmu a Evanjelia podľa Jána.

               

              Naše žiačky obsadili 1.miesto a postupujú do krajského (diecezného) kola, ktoré sa uskutoční 17. 4. 2024 v Banskej Bystrici – Badíne.

               

              Blahoželáme a držíme palce.

            • Exkurzia - Alternatívne zdroje energie

            • V rámci predmetu Alternatívne zdroje energie, navštívili naši študenti 2. a 3. ročníka odboru Strojárstvo, spaľovňu biomasy na sidlisku Šípok v Partizánskom. 

              Ing. Juraj Rauko

            • 21. marec - Svetový deň Downovho syndrómu

            • PONOŽKOVÁ VÝZVA

               

              21. marec - Svetový deň Downovho syndrómu. V tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.

              Čo je Downov syndróm? V každej bunke ľudského tela sa nachádza takzvané jadro, v ktorom sa sú prítomné gény, v ktorých je uložený genetický materiál. Gény obsahujú kódy zodpovedajúce za všetky naše zdedené vlastnosti a sú zoskupené do štruktúr nazývajúcich sa chromozómy. Tradične bunkové jadro obsahuje 23 párov chromozómov, z ktorých polovica je zdedená od matky a druhá polovica od otca. Downov syndróm spôsobuje, že jedinec má navyše úplnú alebo čiastočnú kópiu chromozómu 21.Tento dodatočný genetický materiál mení priebeh vývoja a spôsobuje špecifické charakteristiky, ktoré spájame s Downovým syndrómom.

               

              ZAPOJ SA DO PONOŽKOVEJ VÝZVY AJ TY!

              Obuj si aj ty 21. marca dve odlišné ponožky, odfoť sa a zdieľaj fotku.

              Takto spolu dokážeme šíriť porozumenie a rešpekt k rozdielnosti.

               

            • Vieme sa poučiť?

            • Žiaci 1. A, 2. B a 3. B navštívili po roku opäť Slovenské národné divadlo a vychutnali si divadelné predstavenie Salemské bosorky. Toto dielo Arthura Millera patrí medzi najhrávanejšie vo svete.

              Predstavenie je alegóriou na všetky  vykonštruované „hony na čarodejnice“, ktoré sa odohrávajú naprieč celou históriou ľudstva – prenasledovanie a vraždenie veriacich a neveriacich, komunistov, oligarchov, chudobných či bohatých, správne alebo nesprávne orientovaných... Upozorňuje nielen na nespravodlivé súdne procesy a mocenský cynizmus, ale prináša aj posolstvo o tom, aké dôležité je zachovať si charakter a bojovať za skutočnú pravdu.

              Žiaci v predstavení videli plejádu vynikajúcich mladších i starších slovenských hercov – Milana Ondríka, Barboru Andrešičovú, Janu Kovalčíkovú, Dianu Mórovú, Ingrid Timkovú, Daniela Žulčáka, Františka Kovára, Božidaru Turzonovovú, Ľuboša Kostelného, Dušana Tarageľa, Zuzanu Kocúrikovú, Rebeku Polákovú, Ivana Vojteka, Branislava Bystrianskeho...

              Po predstavení si žiaci užili pekný jarný deň na nábreží Dunaja.

            • Príprava na prijímačky

            • 18.3.2024 bude v našej škole prebiehať príprava na prijímacie pohovory pre žiakov deviatych ročníkov ZŠ.

              e = ∑∞ⁿ⁼⁰ ¹ₙ

              Príprava na prijímačky z predmetov matematika a slovenský jazyk:

              Začiatok 18.3.2024 o 13:30 hod.

              Budova SNP 5, poschodie 3. , učebňa 404 (slovenčina), učebňa 407 (matematika).

              Treba si doniesť písacie potreby a kalkulačky

               

              Príprava na talentové prijímačky pre odbor učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo:

              Začiatok 18.3.2024 o 13:30 hod.

              Budova SNP 14, učebne č. 201, 202, 203 a v telocvični.

              Nosiť si nemusia žiaci nič.

               

              Príprava na talentové prijímačky odbor modelárstvo a navrhovanie obuvi a módnych doplnkov:

              Začiatok 18.3.2024 o 13:30 hod.

              Budova SNP5, poschodie 1., učebňa 42.

              Treba si doniesť ceruzky na kreslenie 2B - 6B, strúhadlo, gumu, farebné pastelky, vodové farby (môžu byť aj anilínové), temperové farby, štetce, tuš, redispero.

            • Spomienka na Jana Antonína Baťu

            • 7.  marca sme si pripomenuli 126. výročie narodenia zakladateľa nášho mesta Jana Antonína Baťu, ktorého meno nesie aj naša škola.

               

              Pri tejto príležitosti sa v Parku J. A. Baťu uskutočnila spomienková akcia, ktorej sa zúčastnili aj žiaci 1. B a 2. B triedy so svojimi učiteľmi a pani riaditeľkou Katarínou Hartmannovou. Organizátorom bolo Mesto Partizánske a Mestská umelecká agentúra. Spomienkovú akciu otvorila básňou Milana Rúfusa „Modlitba za Slovensko“ Janka Vraňáková (2. B). O živote a diele Jana Antonína Baťu prítomných informovali žiačky Simonka Belianská (2. B) a Nelka Halmová (2. A).

               

              Nasledovali príhovory pani Soni Múčkovej z Klubu Absolventov Baťovej školy a pána poslanca Ericha Dvonča. Na záver zúčastnení položili k Pamätnej tabuli J. A. Baťu kytice kvetov.

               

              Foto: Stanislav Bajer

      • Prihlásenie

    • Ing. Katarína Hartmannová
      riaditeľka školy
        katarina.hartmannova@spspart.sk

      Ing. Ingrid Rigáňová
      zástupkyňa pre teoretické vyučovanie
         iriganova@gmail.com


      Ing  Mgr. Andrea Dubravická
      zástupkyňa pre teoretické vyučovanie
         dubravickaa@centrum.sk

      Ing. Michal Ondruš
      zástupca pre praktické vyučovanie
        michal.ondrus.23@gmail.com

      Anetta Divékyová
      vedúca školskej jedálne
        anetta.divekyova@spspart.sk

      Monika Miková
      personalistka
        monika.mikova@sospe.sk