• Vystavovanie duplikátov a odpisov vysvedčení

• Vydávanie duplikátov a odpisov dokladov o vzdelaní

Postup pri vydávaní duplikátov a odpisov

Škola vydáva duplikáty (odpisy) vydaných osvedčení absolventom týchto  škôl ( Strednej priemyselnej školy Partizánske (ukončenie školským rokom 1993/1994), Obchodná akadémia Partizánske ( ukončenie školským rokom 1997/1998), Stredné odborné učilište ( ukončenie školským rokom 1989/1990 ), z dôvodu straty originálneho dokladu po predložení písomnej žiadosti.

Absolventi, ktorí ukončili štúdium pred uvedeným školským rokom o vydanie takýchto duplikátov musia požiadať Štátny archív v Nitre, pracovisko Archív Topoľčany, Pod kalváriou 2140/143, 955 01 Topoľčany ! Informácie na čísle telefónu 038/5222126.

Duplikát školského tlačiva (vysvedčenie) alebo dokladu o získanom vzdelaní (maturitné vysvedčenie) je možné žiadateľovi vystaviť len na základe písomnej žiadosti a čestného prehlásenie o strate vysvedčenia.

O odpis alebo duplikát maturitného vysvedčenia, výučného listu alebo ročníkového vysvedčenia (konkrétny ročník) môže požiadať:

• plnoletý žiak školy
          • absolvent školy
          • zákonný zástupca žiaka školy v prípade neplnoletosti žiaka

Žiadosť musí byť písomná a musí obsahovať:

1. meno a priezvisko žiadateľa
          2. identifikácia žiaka školy, ktorému bol vydaný originál vysvedčenia, ktorého duplikát alebo odpis sa požaduje, s uvedením nasledovných osobných údajov:
          • meno a priezvisko, v prípade žien aj rodné priezvisko
          • dátum narodenia
          • adresa, kontakt na účely komunikácie
          • školský rok, za ktorý žiadateľ odpis alebo duplikát požaduje
          • študijný, učebný odbor , ktorý žiak navštevoval
          • dôvod žiadosti o vydanie odpisu alebo duplikátu vysvedčenia

Žiadosť o vydanie odpisu alebo duplikátu vysvedčenia musí byť doručená na školu osobne, mailom alebo poštou. V prípade zaslania žiadosti mailom musí byť naskenovaná s vlastnoručným podpisom.

Lehota na vybavenie žiadosti o odpis alebo duplikát vysvedčenia je 30 dní v konkrétnom termíne po dohode na sekretariáte školy.

Duplikáty vysvedčení sa vydávajú do vlastných rúk žiadateľa alebo osobe, ktorá má písomné splnomocnenie žiadateľa. Odpis vysvedčenia (nie duplikát) zasielame formou poštovej zásielky na adresu žiadateľa uvedenú na žiadosti.

Za vystavenie odpisu alebo duplikátu vysvedčenia sa neúčtuje žiaden poplatok

Vzor žiadosti o vystavenie odpisu nájdete pod týmto textom.

Žiadosť o duplikát vysvedčenia stiahnete TU

Žiadosť o odpis vysvedčenia stiahnete TU