• Stredoškolská technická olympiáda

• Žiak študijného odboru mechanik-mechatronik LUKÁŠ HOŠEK z triedy III.C získal 1.miesto v Stredoškolskej technickej olympiáde s projektom PPP 7E5 Pamäť Pozornosť Pohyblivosť, v kategórii elektrotechnika.Súťaž organizovala Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Katedra techniky a informačných technológii dňa 23.3.2022. Lukáš projekt prezentoval online. Blahoželáme!

• Aj takto sa rodia skúsenosti...

• Dňa 22. 3. 2022 sa štyria žiaci našej školy: Nina Hajková, Tímea Jankulová, Samuel Kuczman a Viktória Lancíková zúčastnili v Banskej Bystrici súžaže poriadanej JA Slovensko, n. o. zameranej na finančnú gramotnosť. 60 žiakov z 15-tich škôl riešilo problém, ako naučiť ľudí hospodáriť s peniazmi. Odborná porota ocenila 4 najlepšie tímy. Naša žiačka - Nina Hajková spolu so svojím tímom získala 4. miesto. Blahoželáme.

Osobné víťazstvo dosiahli všetci zúčastnení, pretože nabrali odvahu spolupracovať s úplne neznámymi ľuďmi, hľadať inovatívne riešenia zadaného problému, vlastné riešenia prezentovať pred takmer stovkou neznámych ľudí a odpovedať na otázky odbornej poroty.

Verím, že každý  zúčastnený získal neoceniteľné skúsenosti.

• Japonský digitálny mikroskop

• SOŠ J.A. Baťu Partizánske sústavne modernizuje svoje vyučovacie metódy novými technickými pomôckami, zreálňuje ich podľa požiadaviek zamestnávateľov.

Účasť žiakov 4.C triedy a učiteľov na prezentácií moderného japonského digitálneho mikroskopu

od spoločnosti KEYENCE so širokým spektrom využitia pre odbory programátor a mechanik-mechatronik.

Ing. Vladislav Gubka, PhD.​​​​​​​

• Spomienka na Jana Antonína Baťu

• 7. marca si pripomíname 124. výročie narodenia zakladateľa nášho mesta Jana Antonína Baťu, ktorého meno nesie aj naša škola.

Pri tejto príležitosti sa v Parku J. A. Baťu uskutočnila spomienková akcia, ktorej sa zúčastnili aj žiaci 1. B a 2. A triedy. O živote a diele tohto činorodého a pracovitého človeka prítomných informovali žiačky 1. B – Romana Križanová a Viktória Lancíková. Nasledovali príhovory pani Soni Múčkovej z Klubu Absolventov Baťovej školy a pána primátora Jozefa Božika. Na znak úcty položil Timotej Nechala (žiak 2. A) k Pamätnej tabuli J. A. Baťu kyticu kvetov za všetkých zamestnancov a žiakov našej školy.

• Školské kolo dejepisnej olympiády

• Žiaci, ktorých zaujíma história, sa 23. februára 2022 stretli na školskom kole dejepisnej olympiády. Výkony súťažiacich boli veľmi dobré a na prvých troch miestach prekvapivo vyrovnané.

Prvé miesto získal Michal Tóth (1. A). Druhé miesto obsadili dvaja žiaci – Matúš Flekáč (4. A) a Tomáš Jančovič (1. B). O tretie miesto sa podelili až traja súťažiaci – Dominika Sečkárová (2. A), Karin Melušová (1. B) a Timotej Nechala (2. A).

Víťaz Michal Tóth nás bude reprezentovať v krajskom kole dejepisnej olympiády v kategórii A, v rámci ktorého písomne vypracoval projekt História baníctva na hornej Nitre.

Všetkým súťažiacim blahoželáme a Michalovi prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

• MATURITY  2022 – pokyny !!!

• Riadny termín externej časti maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční z predmetov:

slovenský jazyk a literatúra  - dňa 15. marca 2022 (utorok),

anglický jazyk, nemecký jazyk, ruský jazyk -  dňa 16. marca 2022 (streda),

matematika -   dňa 17. marca 2022 (štvrtok) Gymnázium Partizánske

Náhradný termín EČ MS A PFIČ MS sa uskutoční v termíne 5.-8. apríl 2022

Príchod žiakov do školy:   do 8,45 hod.

Prineste si: občiansky preukaz, písacie potreby, pero guličkové (nie gumovacie)

Príloha č. 5 – pokyny a informácie pre žiakov – povinne naštudovať!

Priloha_c._5.docx​​​​​​​