• Zvyšovanie odborných zručností, získanie nových skúseností v zahraničí

• 31.08.2023 07:54
        • IMV – 01 Prizvaný expert
        • erasmus+ logo - Youthfully Yours SK

Správa o zrealizovanom projekte na stránku školy

Názov projektu: Zvyšovanie odborných zručnosti, získanie nových skúseností v zahraničí

Číslo zmluvy:    2022-1-SK01-KA122-VET-000072922

Sektor:              Odborné vzdelávanie a príprava

Kľúčová akcia: IMV – 01 Prizvaný expert

Typ mobility:    Fyzická

Účastníci mobility: Mgr. Eva Vejdělková

Dátum:             22.5. – 26.5.2023

Miesto:             Námestie SNP 5, Partizánske

Poskytovateľ:  Stredná odborná škola Jána Antonína Baťu,

Obsah mobily: Rozvoj kľúčových kompetencií. Digitálne a technologické kompetencie. Počiatočné a celoživotné vzdelávanie učiteľov. Nové vzdelávacie a vyučovacie metódy, prístupy.

Výstup:

Ve dnech 22.5. až 26.5.2023 jsem se účastnila aktivity přizvaný expert v rámci programu Erasmus+ ve Střední odborné škole J.A.Bati ve městě Partizánske na Slovensku.

V průběhu této aktivity jsem navštěvovala vyučovací hodiny odborných předmětů se zaměřením na elektrotechniku, automatizaci, fyziku a technické kreslení v různých třídách. Žákům jsem předávala svoje zkušenosti z výuky na naší škole v Kolíně a to nejen odborné, ale i všeobecné z prostředí naší školy (např. organizace výuky, organizace závěrečných zkoušek, vybavení laboratoří a dílen). Společně jsme diskutovali o odborných technických tématech. Žáci se zájmem spolupracovali a přesvědčili se, že technický jazyk, fyzikální zákony, odborné problémy jsou stejné a platí v různých zemích, a že technici si společně rozumí, i když jsou z jiných států.

V rámci aktivity jsem se i já seznámila s novými postupy, přístupy a názory žáků a kolegů na výuku technických odborných předmětů a jistě některé využiji ve svých vyučovacích hodinách.

Ve svém osobním volnu jsem navštěvovala kulturní památky ve městě a okolí, sportovní akce a relaxační zařízení a seznamovala se s místními zvyklostmi. Můj pobyt v hostitelské škole a městě Partizánske hodnotím jako velmi přínosný pro obě strany.