• Zvyšovanie odborných zručnosti, získanie nových skúseností v zahraničí

• 31.08.2023 07:54
        • JPB – 01 Pozorovanie pri práci
        • erasmus+ logo - Youthfully Yours SK

Správa o zrealizovanom projekte Erasmus+ na stránku školy

Názov projektu: Zvyšovanie odborných zručností, získanie nových skúseností v  zahraničí

Číslo zmluvy:     2022-1-SK01-KA122-VET-000072922

Kľúčová akcia: JPB – 01 Pozorovanie pri práci,

Sektor:                 Odborné vzdelávanie a príprava

Typ mobility:     Fyzická

Účastník mobility: Ing. Ján Mašír

Dátum:              29.5. – 9.6.2023

Miesto:             Pražská 112, 280 02 Kolín, Česká republika

Poskytovateľ: Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební

Obsah mobily: Rozvoj kľúčových kompetencií. Digitálne a technologické kompetencie. Počiatočné a celoživotné vzdelávanie učiteľov. Nové vzdelávacie a vyučovacie metódy, prístupy.

Výstup: Priebeh odborného vzdelávania a prípravy prebiehal podľa vopred vypracovaného programu partnerskou školou.

Po príchode, som absolvoval spoločne so žiakmi a domácimi pedagógmi exkurziu v rámci projektu vzdelávanie a ponuka pracovných príležitostí, určená pre elektrotechnikov. Nasledovalo stretnutie s vedením školy. Prešli sme si spoločne program vzdelávania a očakávané výsledky, urobili sme si prehliadku školy.

Ďalšie dni prebiehali v priestoroch teoretického vzdelávania, výučba odborných predmetov. Prezrel som si elektrotechnické cvičenia realizované pre základné školy v rámci projektu vzdelávania.

Medzi pekné aktivity patrilo aj vyhodnotenie súťaže určená pre základné školy s názvom „Návrh obálky knihy, ktorá ma oslovila“ Žiaci navrhli a  prezentovali svoj návrh a dôvod výberu knihy. Následne žiaci boli ocenení. Podujatie bolo realizované a podporené z projektu.

Počas ďalších dní, som navštívil aj pracoviská OV rôznych odborov. Nasledovalo oboznámenie sa s priestormi, výbavou školy a definovali sa očakávané výstupy projektu ako i zručnosti, ktoré majú byť využívané pri tvorbe výstupov projektu. Pozornosť bola venovaná i dokumentácii k stáži.

Zúčastnil som sa slávnostného odovzdávania vysvedčení maturantom na radnici, za prítomnosti rodičov a najbližších. Krásne podujatie pre všetkých prítomných.

Ďalší deň  bol predstavený maskot školy „Stavomil Kolínsky, alebo Stavík“ Žiaci spolu s pedagógmi pripravovali prezentáciu do súťaži.

Stretol som sa v vedúcimi PK a konzultovali sme náplň vzdelávacích plánov. S majstrami na OV som preberal spôsob výuky, praxe, exkurzií, odmeňovania žiakov za produktívnu prácu, prípravu ZS a aj ich samotnú realizáciu.

V átriu školy sa odohrávala súťaž dizajnérov školy. Množstvo prác a riešení dali porote zabrať pri hodnotení.

Posledné popoludnie bolo venované zhrnutiu získaných poznatkov z teoretického vzdelávania, praktického precvičovania, nasledovalo vyhodnotenie stretnutia a diskusia.