• Zvyšovanie odborných zručností

• 31.05.2023 12:43
        • Prostějov 19.3.2023 - 1.04.2023
        • Správa o zrealizovanom projekte

Názov projektu:          Zvyšovanie odborných zručností, získanie nových skúseností v

zahraničí

Číslo zmluvy:             2022-1-SK01-KA122 -VET-000072922

Sektor:                        Odborné vzdelávanie a príprava

Typ mobility:              Krátkodobá vzdelávacia mobilita žiakov

Poskytovateľ:                         Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu

Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu

Účastníci mobility:     Patrik Chylo, Vladimíra Pravdová, Barbora Fodorová, Kristína

Kluková, Lukáš Kurtulík, Martina Mravcová

Sprevádzajúca osoba: Bc. Jana Šmitalová

Dátum:                                   19.3.2023 - 1.04.2023

Miesto:                       Stredná odborná škola Edmunda Huserlla,Prostějov

Správa o priebehu mobility:

V rámci programu Erasmus + som sa so  6 žiakmi  SOŠ Jána Antonína Baťu študujúcimi  v učebných odboroch kuchár  a   čašník, servírka  zúčastnila  krátkodobej vzdelávacej mobility v našej partnerskej škole  v   Strednej odbornej  škole Edmunda Huserlla, Prostějov  v Českej republike.  Žiaci vykonávali  odbornú prax na školskom pracovisku  školy a v reštaurácii Koliba, kde nadobúdali nové teoretické vedomosti a praktické zručnosti.

Spoločne sme pracovali so žiakmi miestnej školy na úlohách, ktoré máme  predpísané v učebných plánoch našej i družobnej školy, participovali  sme sa na príprave obedov. Spolupráca bola veľmi milá a priateľská. V  rámci početných akcií sme sa zúčastnili  Medzinárodnej súťaže v príprave miešaných nápojov „Hanácka barman show“, v ktorej naša žiačka Vladimíra Pravdová vo veľkej konkurencii získala krásne 3. miesto a odniesla si hodnotné ceny.

Vo voľnom čase  sme navštívili  ZOO v Olomovci.  Priamo v Prostějove sme si pozreli filmové predstavenie v mestskom v Kine METRO 70 Prostějov,  navštívili sme radnicu, kde sme si vypočuli bohatú históriu mesta Prostějov. So spriatelenou školou sme si zahrali  bowling . Najväčší zážitok pre žiakov bol výlet do Prahy. Prezreli  sme si nádherné historické a kultúrne pamiatky.  Výmenný pobyt bol pre žiakov veľkým prínosom, nielenže získali nové odborné poznatky, ale zlepšili si komunikatívne kompetencie a   finančnú gramotnosť.

Počas mobility vznikli medzi žiakmi nové priateľstvá, naučili sa pracovať v tíme a celkový pobyt prispel k rozvoju a posilneniu ich osobnosti.