• Zvyšovanie odborných zručností

• 31.05.2023 12:43
        • Prostějov 9.10.2022 - 22.10.2022
        • Správa o zrealizovanom projekte

Názov projektu:          Zvyšovanie odborných zručností, získanie nových skúseností v

zahraničí

Číslo zmluvy:             2022-1-SK01-KA122 -VET-000072922

Sektor:                        Odborné vzdelávanie a príprava

Typ mobility:              Krátkodobá vzdelávacia mobilita žiakov

Poskytovateľ:                         Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu

Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú

prípravu

Účastníci mobility:     Nicola Huňová , Daniela Kňazeová , Natália Krčová , Michaela Kollárová,

Adrián Kotrík , Juraj Bizub

Sprevádzajúca osoba: Bc. Jana Šmitalová

Dátum:                       9.10.2022 -  22.10.2022

Miesto:                       Stredná odborná škola Edmunda Huserlla,Prostějov

Správa o priebehu mobility: V dňoch od 9.10.2022 do 21.10.2022   sa 6 žiakov  2. ročníka učebného odboru kuchár a 3. ročníka učebného odboru  čašník, servírka zúčastnilo  výmennej odbornej praxe  v rámci programu Erasmus Plus v Strednej odbornej škole  v Prostějove     v Českej  republike.

V pracovných dňoch  žiaci vykonávali odbornú prax na školskom pracovisku v areáli školy a  v reštaurácii Koliba,   kde nadobúdali nové teoretické vedomosti a praktické zručnosti.

Odborná prax žiakov oboch odborov  prebiehala podľa tematických celkov jednotiek vzdelávacích výstupov. Žiaci sa zúčastňovali  na prípravách  múčnych jedál a múčnikov, nacvičovali obsluhu  vo vinárni a  vo vínnej pivnici. Praktické cvičenia sa začínali úvodnou inštruktážou zameranou na doplnenie vedomostí nových technologických postupov a dodržiavania BOZP. Prvé dni boli zamerané na osvojenie si  teoretických vedomostí.

Zúčastnili sme sa aj  Európskeho dňa jazykov, kde každá trieda pripravila pre našich žiakov zaujímavé aktivity.

V odpoludňajších hodinách žiaci absolvovali viacero odborných exkurzií. Prezreli si Národní dům v Prostějove, ktorý je významnou kultúrnou pamiatkou Českej republiky. Zúčastnili sa odbornej prehliadky radnice v Prostějove. Voľný čas  využili na návštevu kina a s  družobnou školou si zmerali sily v bowlingu. Počas celej mobility mali zabezpečený  kvalitný kultúrny program, ktorý ukončili  návštevou hlavného mesta Českej republiky Prahy, kde sa zoznamovali  s českou kultúrou a históriou.

Touto výmennou  odbornou praxou žiaci nadobudli odborný rozhľad a prehľad vo svojej profesijnej činnosti. Mali možnosť si overiť a rozšíriť  svoje odborné  vedomosti a zručnosti  v zahraničí .