• Funkcie preukazu ISIC

• Identifikačný preukaz žiaka školy

Na preukaze sa uvádza, ktorú škola žiak navštevuje. Nahrádza papierový preukaz žiaka školy, na preukaze je logo a názov školy, osobné údaje a fotografia žiaka a slúži na identifikáciu žiaka v škole alebo mimo nej.

Fotografia, ktorá je použitá na novom vizuále čipového preukazu má rozmer 25x25mm.

• Čipová karta na dopravu

Preukaz je možné použiť ako dopravnú kartu v MHD, SAD a na železniciach. Nahrádza papierové potvrdenie o návšteve školy pre potreby dopravcov a tri samostatné preukazy, na základe ktorých má žiak strednej školy nárok na zľavnené cestovné v MHD, na linkách SAD a na železniciach. Vďaka čipu umiestnenému v preukaze stačí žiakovi jediný preukaz, ktorý môže používať na všetky tri druhy dopravy.

• Medzinárodný identifikačný preukaz ISIC

Zelená strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu ISIC (International Student Identity Card) a zabezpečuje, že držiteľ preukazu je všade na svete považovaný za študenta denného štúdia. Vďaka tomu má k dispozícii viac ako 110.000 zliav a výhod na Slovensku a vo svete. Miesta, kde je možné ISIC zľavy a výhody využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom ISIC.

Zoznam zliav na ISIC na Slovensku

Zoznam zliav na ISIC vo svete

• Európska karta mládeže EURO26

Modrá strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu EURO<26. Licencia EURO<26 sprístupňuje viac ako 50.000 zliav a výhod na Slovensku a v Európe. Miesta, kde je možné licenciu EURO<26 využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom EURO<26.

Zoznam zliav na EURO<26 na Slovensku

Zoznam zliav na EURO<26 v Európe

• Čipová karta, ktorá nahrádza papierové stravné lístky

Vďaka čipu vloženému v preukaze je možné preukaz využívať aj ako elektronický stravný lístok. Podmienkou je, že škola má zakúpený stravovací systém, v rámci ktorého je možné použiť čipové preukazy.

• Prístupová čipová karta

Vďaka čipu vloženému v preukaze je možné preukaz využívať aj na evidenicu dochádzky alebo umožňovanie prístupu do budov a priestorov školy. Podmienkou je, že škola má zakúpený dochádzkový alebo prístupový systém, v rámci ktorého je možné použiť čipové preukazy.