Predĺženie platnosti ISICu

Vážení rodičia, milí študenti!

aby ste mohli mohli aj v novom školskom roku využívať svoj Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 na všetky zľavy a výhody doma a v zahraničí, je potrebné predĺžiť jeho platnosť.

Obnovte si platnosť preukazu v dvoch krokoch:

1.Pošlite SMS a priložte k terminálu

cena 3€, na číslo 8844 v tvare TC medzera Priezvisko (uvedené na preukaze, bez diakritiky) medzera číslo čipu (uvedené na  preukaze)

príklad SMS: TC Mrkvicka 1042019005

Následne priložte preukaz k terminálu, ktorý sa nachádza:

1. na škole GSM - v pracovný deň počas veľkej prestávky

2. v predajni cestovných lístkov DPMP na ul. Weberova, Prešov

3. v predajni cestovných lístkov DPMP na Nám. Kráľovnej Pokoja (Družba), Prešov

4. alebo k verejne dostupnému terminálu, ich zoznam nájdete na www.preukazstudenta.sk.

Preukaz slúži ako tvoj doklad o statuse študenta. Priložením preukazu k stredoškolskému terminálu sa predlžuje elektronická platnosť čipu  v preukaze do 31.8.2022 pre účely použitia preukazu ako dopravnej karty. Pre budúcich maturantov do 30.6.2022.

Odporúčame, aby si študenti štandardne predĺžili platnosť zľavy v doprave už teraz a nečakali do septembra, aby mohli využívať plnohodnotne zľavu u každého dopravcu aj počas letných prázdnin.

Viac info na www.preukazstudenta.sk alebo kontaktuj TransData, tel.: 0905 384 092 (pracovné dni 7:00-15:00), email: preukazstudenta@transdata.sk.”

2.Zakúpte si známku ISIC 09/2022

Objednávanie  známok ISIC 09/2022 (zároveň aj bezhotovostná úhrada) od 15.5.2021 prebieha už iba cez platobnú bránu:

www.isic.sk/platbaskoly

Študent si vyberie zo zoznamu školu, vyplní potrebné údaje a urobí úhradu.

Následne (vždy v stredu) dostane škola menný zoznam tých, čo urobili úhradu a pre nich objedná známku ISIC 09/2022.

Známky ISIC 09/2022 sa cez školu objednávajú od 1.6. do 31.10.2021.

Po 31.10.2021 už len cez www.objednaj-preukaz.sk,  (cena bude 10 € + poplatok za doručenie kuriérom 3€). Známky objednané samými žiakmi v eshope budú zasielané na domácu adresu žiaka, nie na školu.

Každý študent, ktorý si obnoví platnosť preukazu známkou ISIC 09/2022, získa v septembri už tradičnú kupónovú knižku. Nachádzajú sa v nej kupóny s extra zľavami nad rámec bežných zliav. Platia do 17.11.2021.

Preukaz slúži na zľavy na Slovensku ale aj v zahraničí. Pre nový školský rok potrebujete známku ISIC 09/2022 – preukaz s ňou je platný do 30.9.2022.

Informácie o predĺžení preukazu (zakúpenie známky ISIC) nájdete na www.isic.sk.

S platným preukazom budete môcť:

1. denne šetriť svoje vreckové a učiť sa efektívne nakladať s financiami.

Možnosť ušetriť desiatky až stovky Eur ročne: https://isic.sk/kalkulacka-zliav/

1. využívať zľavy na viac ako 150 000 miestach na Slovensku a vo svete, napríklad v kine, v e-shopoch, v autoškolách, pri nákupoch oblečenia, školských a športových potrieb, kníh, pri stravovaní, športovaní a cestovaní.

Viac na www.isic.sk

1. uplatniť si nárok na špeciálny paušál GO  YOXO s výhodným balíkom mobilných dát, dostupný výhradnepre držiteľov preukazov ISIC.

Viac na https://isic.sk/pausalpreteba/

1. uplatniť si nárok na celoročné cestovné poistenie.

Viac na http://isic.sk/poistenie-istotka

1. mať jeden preukaz ako univerzálnu dopravnú kartu pre MHD, SAD aj vlakovú dopravu na žiacke cestovné po celom Slovensku.

Viac na www.ubian.sk

1. využívať aj 75% zľavu na vlaky a medzimestské autobusy v Čechách celoročne, teda aj počas letných prázdnin (platí aj pre maturantov).

Viac na www.isic.cz