• Novinky

      • Hlasovanie za nový projekt

      • Popri projekte, ktorý sme podali a hlasovali v  TSK („Dobime si baterky“ – chceme vybudovať oddychovú zónu v SNP 5) sme vytvorili a uchádzame sa  o  komunitný projekt mesta Partizánske.

       Hlasujte poslaním SMS na číslo 6664 v tvare  PROJEKT (MEDZERA) 13, cena spätnej sme je 0,50 eur.

       Podporte náš komunitný projekt mesta Partizánske  „Načerpajme energiu“, ktorým by sme chceli vybudovať oddychovú zónu v budove SNP 14.

       ĎAKUJEME ZA PODPORU

      • Malý veľký muž

      • Astronóm, kúzelník, vedec, vynálezca, fotograf, cestovateľ, politik, letec, národovec, diplomat, štátnik, minister, generál – týmto všetkým stihol byť za svoj krátky život výnimočný Slovák Milan Rastislav Štefánik, kľúčová osobnosť pri založení Československa v roku 1918.

        

       Život a dielo Štefánika našim druhákom a tretiakom priblížila dejepisno-zemepisná exkurzia, ktorá sa uskutočnila 20. mája 2022. Tu sú dojmy jednej účastníčky: „Exkurzia sa veľmi vydarila. Rodný dom M. R. Štefánika v Košariskách bol plný jedinečných exponátov z jeho ciest po svete a osobného života. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí, ktoré sme o ňom nevedeli. Počasie nám prialo a výstup na Mohylu na Bradle bol krásne slnečný. Všetkých očarila nielen samotná Mohyla, ale aj okolitá príroda  a výhľad. Exkurziu sme príjemne zakončili oddychom v obchodnom centre Aupark v Piešťanoch.“ – Dominika Sečkárová, 2. A.

      • Piškvorky 2022

      • Dňa 16.5.2022 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo v hre PIŠKVORKY. Do tohto zápolenia sa zapojili víťazi triednych kôl.

       Výsledky:

       1.miesto: Zuzana Kytková, III.D

       2.miesto: Šimon Noel Glenda, III.A

       3.miesto: Timotej Tula, I.B

       Všetci súťažiaci dostali za svoje vynaložené úsilie  pero a pre víťazov bola pripravená kalkulačka, rysovacie potreby, súprava pier a ponožky s témou piškvoriek. Veríme, že ceny všetkých potešili.

      • Dvere ICM sú otvorené pre každého

      • V piatok 13. mája sme spolu s našimi spolužiakmi z 1. B navštívili Informačné centrum mladých v Partizánskom. Privítali nás  konzultantky Michaela Valenteje (absolventka našej školy) a Juliana Martinková. ICM nám ponúklo projekty, do ktorých by sme sa mohli prihlásiť, ako dobrovoľníci. Väčšina z nás niekedy nevie, čo robiť so svojím voľným časom. A dobrovoľníctvo v projektoch nám umožňuje získať cenné skúsenosti do života, spoznať nových ľudí a vyplniť svoje prázdne chvíle, čo je podľa nás super. Dokonca vďaka vzdelávacím programom môžeme získať rôzne certifikáty a hlavne vedomosti, ktoré využijeme v škole i v práci.

       Navštívili sme aj knižnicu z projektu „Kniha pre Teba“, kde môžete doniesť a odniesť si ľubovoľné knihy. Pán Milan Škvarenina nám ponúkol diela autorov, ktoré rozhodne nie sú moderné. Ale knihomoľov osloví aj klasika. Určite sa tam nachádzajú aj také vydania, ktoré len tak ľahko v súčasnosti nezoženieme. Takže sa domnievame, že väčšina z tých kníh má väčšiu hodnotu, ako si vôbec myslíme.

       Ak neviete, čo s voľným časom, navštívte ICM alebo „Knihu pre Teba“ na Februárovej ulici v Dome služieb v Partizánskom. Určite nebudete ľutovať.

       Karin Melušová a Andrea Ivanková, 1. B

      • VÝSTAVA PRÁC ŽIAKOV

      • Dňa 16.5.2022 žiaci II.A a III.A triedy odboru 8244 M Modelárstvo a navrhovanie obuvi a módnych doplnkov vystavovali umelecké práce žiakov na námestí v Partizánskom. Prezentovali nielen svoj talent, ale aj tento umelecký odbor, ktorý je jediný svojho druhu na Slovensku.

       Práce, ktoré žiaci vystavovali boli maľba na výkresoch, plátne, kašírované topánky, ale aj maľované školské lavice a stoličky. Boli to práce, ktoré boli vytvorené počas štúdia, ale aj záverečné práce maturantov a práce prevedené počas klauzúrnych skúšok. Návštevníci ocenili talent a nadanie žiakov.

       Celý priebeh výstavy zdokumentovala aj Mestská televízia Partizánske.

      • Vytvorme si spoločne krajšie priestory

      • Vytvorme si spoločne krajšie priestory

       Tento rok sa opäť uchádzame o finančný príspevok v rámci participatívneho komunitného rozpočtu TSK.

       V prípade, že budeme úspešní, vytvoríme modernú chodbovú oddychovú zónu, ktorá bude slúžiť pre všetkých.

       Nič Vás to nestojí, len 1 minútu času.

       Stačí kliknúť na odkaz: 👇

       Projekt - VYTVORME SI SPOLOČNÉ KRAJŠIE PRIESTORY

       zadať svoje telefónne číslo a následne napísať kód, ktorý Vám príde do správy.

       Spätná SMS je zadarmo.

        

       Spolu to určite dáme. Ďakujeme!

      • Biblická olympiáda

      • Toto je náš  víťazný tím, ktorý v zložení Andrea Ivanková, Karolína Kuklová a Viktória Lancíková, obsadil

       1. miesto na okresnom (dekanátnom) kole biblickej olympiády.

       Blahoželáme.

      • Múzeum holokaustu v Seredi

      • Dňa 2. mája 2022 sa žiaci III. A, III. B a III. C zúčastnili exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi. Toto múzeum predstavuje autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas 2. svetovej vojny. Prezreli sme si dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau, ale aj rôzne dobové fotografie a artefakty bývalého pracovného a koncentračného tábora. Mali sme možnosť porozhliadnuť sa aj po pôvodných budovách, ktoré napriek rekonštrukciám stále dýchajú históriou. Taktiež sme sa zúčastnili prednášky na tému „Úteky z táborov smrti“ a tak sa dozvedeli ešte viac zo života Židov v čase Slovenského štátu, ktorý bol satelitným štátom fašistického Nemecka. Doplnili sme si poznatky o politickej situácii na Slovensku v čase 2. svetovej vojny a načerpali nové informácie o holokauste a jeho dôsledkoch. Domov sme odchádzali zase o niečo bohatší.

       Patrícia Fodorová, 3. B

      • Deň narcisov

      • Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine. 

       Tento rok sa konala  už 26. krát.
       Na Slovensku je veľa vzácnych zbierok. Pre ľudí s rakovinou je však zbierka narcisov tá najvzácnejšia.

       28. apríla bol  DEŇ NARCISOV,  ktorý podporili aj naši dobrovoľníci  Z    II.C   a    II.E     SOŠ  J.A.Baťu.

       ĎAKUJEME

      • ORGANIZAČNÉ ZABEZPEČENIE PRIJÍMACÍCH SKÚŠOK KONANÝCH DŇA 2.5.2022

      • OZNAM

       SOŠ  J. A. Baťu Partizánske

       ORGANIZAČNÉ  ZABEZPEČENIE  PRIJÍMACÍCH  SKÚŠOK  KONANÝCH

       DŇA 2.5.2022


       Prijímacie skúšky zo SJL a MAT sa uskutočnia v budove SOŠ J. A. Baťu Partizánske, Námestie SNP 5, 958 01 Partizánske. Žiaci prichádzajú na prijímacie skúšky podľa zverejneného harmonogramu, ktorý je súčasťou oznamu :

        Harmonogram_PS_SJL_a_MAT.pdf


       Talentové skúšky pre odbor 8244 M modelárstvo a navrhovanie módnych doplnkov sa uskutočnia dňa 4.5.2022 v budove školy  na adrese SOŠ J. A. Baťu Partizánske, Námestie SNP 5, 958 01 Partizánske podľa zverejneného harmonogramu :

       Harmonogram_tal._skusok_modelari.pdf


       Talentové skúšky pre odbor 7649 M učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo sa uskutočnia dňa 4.5.2022 v budove školy na adrese SOŠJ. A. Baťu Partizánske, Námestie SNP 14, 958 01 Partizánske podľa zverejneného harmonogramu :

       Harmonogram_tal_skusok_ucitelstvo_1._termin.pdf


      • III. miesto v regionálnom kole v basketbale študentov SŠ

      • Dňa 26. apríla 2022 sa v Bánovciach n/B stretli víťazi okresného finále nášho regiónu v boji o postup do krajského kola.

       Náš team zostavený prevažne z futbalistov mal ťažkých súperov - Gymnázium Bánovce n/B a Gymnázium VBN Prievidza. Chlapci bojovali statočne, dokonca sa pokúšali i o trojbodové koše zdiaľky, ktoré vyšli M. Bodockému až dva! Hoci k výhram nepomohli, celý školský team si zahral s chuťou a za reprezentáciu školy i mesta si zaslúži každý hráč pochvalu.

       A. Repiarová, I. Dvonč

      • Veľký úspech našich žiakov

      • Dňa 21. 4. 2022 sa žiaci našej školy Brinislav Paulen zo 4.C a Timotej Nechala z 2.A zúčastnili v priestoroch Slovenskej poľnohospodárskej univerzity Technickej fakulty na Stredoškolskej vedeckej konferencií spojenou súťažou. V konkurencií prác iných stredných škôl zvíťazili s vlastným projektom Germicídnej čističky vzduchu.

       Víťazom blahoželáme!

      • Veľtrh podnikateľských talentov 2022

      • V utorok, dňa 5. 4. 2022 vyvrcholil dlhodobý pracovný proces žiakov 3. B triedy, odboru obchodná súťažou s názvom Veľtrh podnikateľských talentov. Bola organizovaná pod záštitou Eduarda Hegera, predsedu vlády SR, s podporou ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a spoločnosti  JA Slovensko. Je to celoslovenská súťaž, ktorá je súčasťou najväčšieho podnikateľského festivalu v Európe Gen-E. Študenti sa stretli so svojou konkurenciou a súťažili v niekoľkých kategóriách. Na tomto podujatí nás zastupovali Patrícia Fodorová, Jakub Balla, Lenka Balážková, Laura Beňušková a Monika Gašparíková, žiak a žiačky už spomínanej 3. B triedy, odboru obchodná akadémia a ich triedna učiteľka, Ing. Ingrid Rigáňová. Títo mladí odvážlivci museli, čo najlepšie odprezentovať ich študentskú spoločnosť s názvom Foren, ktorá sa zaoberá čoraz vážnejšími ekologickými problémami dnešnej doby a snaží sa ich aspoň trochu eliminovať predajom recyklovaných fľaško-tašiek s názvom Dromting. Na ich výrobe sa podieľali aj ich spolužiaci na hodinách aplikovanej ekonómie, no aj vo svojom voľnom čase doma a čiastočne dokonca aj deti z materských a základných škôl tu v okolí. Firma Foren využila nadobudnuté skúsenosti z výroby, predaja, marketingu naplno, vďaka čomu aj minulý utorok uspela. Každý z nich mal na starosti svoje oddelenie, o ktorom musel hovoriť všetko, čo porotcov zaujímalo, nielen v ich rodnom, slovenskom jazyku, ale aj v anglickom. Napriek stresovým situáciám priamo na veľtrhu to naši žiaci zvládli úspešne a priam obdivuhodne, keďže stáli celý deň na nohách a únava robí svoje. I napriek vysokej konkurencii /48 zúčastnených spoločností/, ale vďaka ich pripravenosti a šikovnosti sa umiestnili v troch z deviatich súťažných kategórií.

       Získali 1. miesto v kategórii Nivy – marketingová prezentácia, 1. miesto v kategórii  IBM – spoločensky zodpovedné podnikanie a 2. miesto v kategórii Citi – finančné riadenie.

       Po vyhlásení víťazov, študenti neskrývali nadšenie i slzy za tvrdo vydreté víťazstvo, ktoré zaslúžene získali.

       Víťazom ešte raz GRATULUJEME!!

        

       „Veľtrh bol pre nás niečo nové a celkom sme sa obávali. Nevedeli sme do čoho ideme a bola to pre nás výzva. No nakoniec sme si veľtrh veľmi užili, nabrali nové skúsenosti. Určite nás to posunulo vpred a sme nesmierne vďačný za možnosť vidieť a zažiť to."                                                                                                                                                                                                                                                                               

                                                                                                 - Jakub, Patrícia, Laura, Lenka a Monika: naši víťaz

        

      • Veľkonočné medovníčky

      • Žiaci z odboru KUCHÁR pre vás pripravili veľkonočné medovníčky. Zakúpiť ich môžete v reštaurácií EDUCA za 1,50€ balenie 100g

      • III. miesto v regionálnom kole v basketbale žiačok SŠ

      • Dňa 7. apríla 2022 dievčatá našej školy cestovali do Prievidze s nádejou vybojovať v regionálnom kole v basketbale aspoň jedno víťazstvo. V prvom zápase proti Gymnáziu Bánovce n/B sme súpera prekvapili rýchlo šnúrou troch košov, ale potom došlo k zvratu, keď sa nám zranila kľúčová hráčka a gymnazistky si pomýlili basketbal s hádzanou, čo rozhodcovia ignorovali. Bánovčanky hrali veľmi tvrdo,  strelecky i kondične však boli lepšie, takže zápas skončil s výsledkom 10 : 29.

       V ďalšom zápase proti Gymnáziu V. B. Nedožerského sme viedli veľmi vyrovnaný zápas, s veľkou chuťou vyhrať. Šancí skórovať sme mali veľa, ale koše nepadali... Naše dievčatá viedli po celý zápas, napriek nie práve objektívnym rozhodnutiam rozhodcov. Nanešťastie, koncovku sme nezvládli a zápas tak prehrali o jediný        kôš 14 : 16.

        Každopádne, všetky naše hráčky si zaslúžia pochvalu za dobrú reprezentáciu našej školy.

        

      • Upracme si mesto Partizánske

      • V rámci podujatia Upracme si mesto Partizánske dnes dopoludnia chlapci 3. E prečesali a dôkladne vyčistili časť námestia pred hlavnou budovou našej školy.

       Všetkým zúčastneným udeľujem pochvalu triednym učiteľom, keďže im nerobilo problém ani vyberanie špakov zo škár, aj na tých miestach, ktoré fajčiari najviac obľubujú.