• Novinky

      • DOD už čoskoro!

      • SOŠ J.A.BAŤU opäť bližsie k Vám. 

       Nahliadnite do učební, dielní, oddychových zón, športovísk. 

       Spoznajte študijné i učebné programy v našej škole. 

       Kedy?

       16.6.2022 od 8:00 hod do 15:30 hod.

       Sprievodný program: súťaž v príprave palaciniek

       Tešíme sa na Vás!

      • Odbory s voľnými miestami pre 2. kolo prijímacieho konania

      • 2381M strojárstvo

       2426K programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení

       2683H12 elektromechanik – automatizačná technika

       3282F výroba obuvi

       3283F výroba koženej galantérie

       3968M logistika

       6444H čašník, servírka

       6445H kuchár

       7649M učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo

      • Športové zápolenia vo volejbale a florbale so žiakmi českej SOŠ a SOU stavební z Kolína

      • Naši hostia z Kolína majú v týchto májových dňoch u nás bohatý program a my sme tiež 25. 5. 2022 prispeli k ich športovému vyžitiu usporiadaním priateľských zápasov vo volejbale a florbale. Pekné zápasy s dobrou atmosférou napokon vyhrali naši žiaci (výber 3.C) vo volejbale 2:0 a vo florbale tesne 5:4. Svojich hostí sme zaujali tiež predstavením netradičnej športovej hry spikeball, ktorá si aj na našich hodinách TSV získava čoraz väčšiu popularitu.

      • Som absolvent strednej školy, a čo ďalej?

      • Pod týmto názvom sa uskutočnila  v našej škole 19. 5. 2022 beseda s pracovníčkami Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Partizánskom s Ing. Vladimírou Královou a Ing. Luciou Gubovou. Pracovníčky Úradu poskytli štvrtákom všetkých študijných odborov informácie o ich povinnostiach po ukončení štúdia na strednej škole, informácie súvisiacimi s prácou doma i v zahraničí, pracovným pohovorom, životopisom, motivačným listom, s vývojom na trhu práce a  predstavili im aj aktivity, ktoré organizuje Úrad práce pre absolventov.

       Podobná beseda sa plánuje na začiatku júna 2022 aj pre tretiacke triedy učebných odborov.

      • Hlasovanie za nový projekt

      • Popri projekte, ktorý sme podali a hlasovali v  TSK („Dobime si baterky“ – chceme vybudovať oddychovú zónu v SNP 5) sme vytvorili a uchádzame sa  o  komunitný projekt mesta Partizánske.

       Hlasujte poslaním SMS na číslo 6664 v tvare  PROJEKT (MEDZERA) 13, cena spätnej sme je 0,50 eur.

       Podporte náš komunitný projekt mesta Partizánske  „Načerpajme energiu“, ktorým by sme chceli vybudovať oddychovú zónu v budove SNP 14.

       ĎAKUJEME ZA PODPORU

      • Malý veľký muž

      • Astronóm, kúzelník, vedec, vynálezca, fotograf, cestovateľ, politik, letec, národovec, diplomat, štátnik, minister, generál – týmto všetkým stihol byť za svoj krátky život výnimočný Slovák Milan Rastislav Štefánik, kľúčová osobnosť pri založení Československa v roku 1918.

        

       Život a dielo Štefánika našim druhákom a tretiakom priblížila dejepisno-zemepisná exkurzia, ktorá sa uskutočnila 20. mája 2022. Tu sú dojmy jednej účastníčky: „Exkurzia sa veľmi vydarila. Rodný dom M. R. Štefánika v Košariskách bol plný jedinečných exponátov z jeho ciest po svete a osobného života. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí, ktoré sme o ňom nevedeli. Počasie nám prialo a výstup na Mohylu na Bradle bol krásne slnečný. Všetkých očarila nielen samotná Mohyla, ale aj okolitá príroda  a výhľad. Exkurziu sme príjemne zakončili oddychom v obchodnom centre Aupark v Piešťanoch.“ – Dominika Sečkárová, 2. A.

      • Piškvorky 2022

      • Dňa 16.5.2022 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo v hre PIŠKVORKY. Do tohto zápolenia sa zapojili víťazi triednych kôl.

       Výsledky:

       1.miesto: Zuzana Kytková, III.D

       2.miesto: Šimon Noel Glenda, III.A

       3.miesto: Timotej Tula, I.B

       Všetci súťažiaci dostali za svoje vynaložené úsilie  pero a pre víťazov bola pripravená kalkulačka, rysovacie potreby, súprava pier a ponožky s témou piškvoriek. Veríme, že ceny všetkých potešili.

      • Dvere ICM sú otvorené pre každého

      • V piatok 13. mája sme spolu s našimi spolužiakmi z 1. B navštívili Informačné centrum mladých v Partizánskom. Privítali nás  konzultantky Michaela Valenteje (absolventka našej školy) a Juliana Martinková. ICM nám ponúklo projekty, do ktorých by sme sa mohli prihlásiť, ako dobrovoľníci. Väčšina z nás niekedy nevie, čo robiť so svojím voľným časom. A dobrovoľníctvo v projektoch nám umožňuje získať cenné skúsenosti do života, spoznať nových ľudí a vyplniť svoje prázdne chvíle, čo je podľa nás super. Dokonca vďaka vzdelávacím programom môžeme získať rôzne certifikáty a hlavne vedomosti, ktoré využijeme v škole i v práci.

       Navštívili sme aj knižnicu z projektu „Kniha pre Teba“, kde môžete doniesť a odniesť si ľubovoľné knihy. Pán Milan Škvarenina nám ponúkol diela autorov, ktoré rozhodne nie sú moderné. Ale knihomoľov osloví aj klasika. Určite sa tam nachádzajú aj také vydania, ktoré len tak ľahko v súčasnosti nezoženieme. Takže sa domnievame, že väčšina z tých kníh má väčšiu hodnotu, ako si vôbec myslíme.

       Ak neviete, čo s voľným časom, navštívte ICM alebo „Knihu pre Teba“ na Februárovej ulici v Dome služieb v Partizánskom. Určite nebudete ľutovať.

       Karin Melušová a Andrea Ivanková, 1. B

      • VÝSTAVA PRÁC ŽIAKOV

      • Dňa 16.5.2022 žiaci II.A a III.A triedy odboru 8244 M Modelárstvo a navrhovanie obuvi a módnych doplnkov vystavovali umelecké práce žiakov na námestí v Partizánskom. Prezentovali nielen svoj talent, ale aj tento umelecký odbor, ktorý je jediný svojho druhu na Slovensku.

       Práce, ktoré žiaci vystavovali boli maľba na výkresoch, plátne, kašírované topánky, ale aj maľované školské lavice a stoličky. Boli to práce, ktoré boli vytvorené počas štúdia, ale aj záverečné práce maturantov a práce prevedené počas klauzúrnych skúšok. Návštevníci ocenili talent a nadanie žiakov.

       Celý priebeh výstavy zdokumentovala aj Mestská televízia Partizánske.

      • Vytvorme si spoločne krajšie priestory

      • Vytvorme si spoločne krajšie priestory

       Tento rok sa opäť uchádzame o finančný príspevok v rámci participatívneho komunitného rozpočtu TSK.

       V prípade, že budeme úspešní, vytvoríme modernú chodbovú oddychovú zónu, ktorá bude slúžiť pre všetkých.

       Nič Vás to nestojí, len 1 minútu času.

       Stačí kliknúť na odkaz: 👇

       Projekt - VYTVORME SI SPOLOČNÉ KRAJŠIE PRIESTORY

       zadať svoje telefónne číslo a následne napísať kód, ktorý Vám príde do správy.

       Spätná SMS je zadarmo.

        

       Spolu to určite dáme. Ďakujeme!

      • Biblická olympiáda

      • Toto je náš  víťazný tím, ktorý v zložení Andrea Ivanková, Karolína Kuklová a Viktória Lancíková, obsadil

       1. miesto na okresnom (dekanátnom) kole biblickej olympiády.

       Blahoželáme.

      • Múzeum holokaustu v Seredi

      • Dňa 2. mája 2022 sa žiaci III. A, III. B a III. C zúčastnili exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi. Toto múzeum predstavuje autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas 2. svetovej vojny. Prezreli sme si dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau, ale aj rôzne dobové fotografie a artefakty bývalého pracovného a koncentračného tábora. Mali sme možnosť porozhliadnuť sa aj po pôvodných budovách, ktoré napriek rekonštrukciám stále dýchajú históriou. Taktiež sme sa zúčastnili prednášky na tému „Úteky z táborov smrti“ a tak sa dozvedeli ešte viac zo života Židov v čase Slovenského štátu, ktorý bol satelitným štátom fašistického Nemecka. Doplnili sme si poznatky o politickej situácii na Slovensku v čase 2. svetovej vojny a načerpali nové informácie o holokauste a jeho dôsledkoch. Domov sme odchádzali zase o niečo bohatší.

       Patrícia Fodorová, 3. B

   • Prihlásenie

  • Ing. Katarína Hartmannová
   riaditeľka školy
     katarina.hartmannova@spspart.sk

   Ing. Ingrid Rigáňová
   zástupkyňa pre teoretické vyučovanie
      iriganova@gmail.com

   Ing. Peter Vereš Phd.
   zástupca pre teoretické vyučovanie
     verespeter85@centrum.sk


   Ing  Mgr. Andrea Dubravická
   zástupkyňa pre teoretické vyučovanie
      dubravickaa@centrum.sk

   Ing. Michal Ondruš
   zástupca pre praktické vyučovanie
     michal.ondrus.23@gmail.com

   Anetta Divékyová
   vedúca školskej jedálne
     anetta.divekyova@spspart.sk

   Monika Miková
   personalistka
     monika.mikova@sospe.sk