• Novinky

      • Deň narcisov

      • Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine. 

       Tento rok sa konala  už 26. krát.
       Na Slovensku je veľa vzácnych zbierok. Pre ľudí s rakovinou je však zbierka narcisov tá najvzácnejšia.

       28. apríla bol  DEŇ NARCISOV,  ktorý podporili aj naši dobrovoľníci  Z    II.C   a    II.E     SOŠ  J.A.Baťu.

       ĎAKUJEME

      • ORGANIZAČNÉ ZABEZPEČENIE PRIJÍMACÍCH SKÚŠOK KONANÝCH DŇA 2.5.2022

      • OZNAM

       SOŠ  J. A. Baťu Partizánske

       ORGANIZAČNÉ  ZABEZPEČENIE  PRIJÍMACÍCH  SKÚŠOK  KONANÝCH

       DŇA 2.5.2022


       Prijímacie skúšky zo SJL a MAT sa uskutočnia v budove SOŠ J. A. Baťu Partizánske, Námestie SNP 5, 958 01 Partizánske. Žiaci prichádzajú na prijímacie skúšky podľa zverejneného harmonogramu, ktorý je súčasťou oznamu :

        Harmonogram_PS_SJL_a_MAT.pdf


       Talentové skúšky pre odbor 8244 M modelárstvo a navrhovanie módnych doplnkov sa uskutočnia dňa 4.5.2022 v budove školy  na adrese SOŠ J. A. Baťu Partizánske, Námestie SNP 5, 958 01 Partizánske podľa zverejneného harmonogramu :

       Harmonogram_tal._skusok_modelari.pdf


       Talentové skúšky pre odbor 7649 M učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo sa uskutočnia dňa 4.5.2022 v budove školy na adrese SOŠJ. A. Baťu Partizánske, Námestie SNP 14, 958 01 Partizánske podľa zverejneného harmonogramu :

       Harmonogram_tal_skusok_ucitelstvo_1._termin.pdf


      • III. miesto v regionálnom kole v basketbale študentov SŠ

      • Dňa 26. apríla 2022 sa v Bánovciach n/B stretli víťazi okresného finále nášho regiónu v boji o postup do krajského kola.

       Náš team zostavený prevažne z futbalistov mal ťažkých súperov - Gymnázium Bánovce n/B a Gymnázium VBN Prievidza. Chlapci bojovali statočne, dokonca sa pokúšali i o trojbodové koše zdiaľky, ktoré vyšli M. Bodockému až dva! Hoci k výhram nepomohli, celý školský team si zahral s chuťou a za reprezentáciu školy i mesta si zaslúži každý hráč pochvalu.

       A. Repiarová, I. Dvonč

      • Veľký úspech našich žiakov

      • Dňa 21. 4. 2022 sa žiaci našej školy Brinislav Paulen zo 4.C a Timotej Nechala z 2.A zúčastnili v priestoroch Slovenskej poľnohospodárskej univerzity Technickej fakulty na Stredoškolskej vedeckej konferencií spojenou súťažou. V konkurencií prác iných stredných škôl zvíťazili s vlastným projektom Germicídnej čističky vzduchu.

       Víťazom blahoželáme!

      • Veľtrh podnikateľských talentov 2022

      • V utorok, dňa 5. 4. 2022 vyvrcholil dlhodobý pracovný proces žiakov 3. B triedy, odboru obchodná súťažou s názvom Veľtrh podnikateľských talentov. Bola organizovaná pod záštitou Eduarda Hegera, predsedu vlády SR, s podporou ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a spoločnosti  JA Slovensko. Je to celoslovenská súťaž, ktorá je súčasťou najväčšieho podnikateľského festivalu v Európe Gen-E. Študenti sa stretli so svojou konkurenciou a súťažili v niekoľkých kategóriách. Na tomto podujatí nás zastupovali Patrícia Fodorová, Jakub Balla, Lenka Balážková, Laura Beňušková a Monika Gašparíková, žiak a žiačky už spomínanej 3. B triedy, odboru obchodná akadémia a ich triedna učiteľka, Ing. Ingrid Rigáňová. Títo mladí odvážlivci museli, čo najlepšie odprezentovať ich študentskú spoločnosť s názvom Foren, ktorá sa zaoberá čoraz vážnejšími ekologickými problémami dnešnej doby a snaží sa ich aspoň trochu eliminovať predajom recyklovaných fľaško-tašiek s názvom Dromting. Na ich výrobe sa podieľali aj ich spolužiaci na hodinách aplikovanej ekonómie, no aj vo svojom voľnom čase doma a čiastočne dokonca aj deti z materských a základných škôl tu v okolí. Firma Foren využila nadobudnuté skúsenosti z výroby, predaja, marketingu naplno, vďaka čomu aj minulý utorok uspela. Každý z nich mal na starosti svoje oddelenie, o ktorom musel hovoriť všetko, čo porotcov zaujímalo, nielen v ich rodnom, slovenskom jazyku, ale aj v anglickom. Napriek stresovým situáciám priamo na veľtrhu to naši žiaci zvládli úspešne a priam obdivuhodne, keďže stáli celý deň na nohách a únava robí svoje. I napriek vysokej konkurencii /48 zúčastnených spoločností/, ale vďaka ich pripravenosti a šikovnosti sa umiestnili v troch z deviatich súťažných kategórií.

       Získali 1. miesto v kategórii Nivy – marketingová prezentácia, 1. miesto v kategórii  IBM – spoločensky zodpovedné podnikanie a 2. miesto v kategórii Citi – finančné riadenie.

       Po vyhlásení víťazov, študenti neskrývali nadšenie i slzy za tvrdo vydreté víťazstvo, ktoré zaslúžene získali.

       Víťazom ešte raz GRATULUJEME!!

        

       „Veľtrh bol pre nás niečo nové a celkom sme sa obávali. Nevedeli sme do čoho ideme a bola to pre nás výzva. No nakoniec sme si veľtrh veľmi užili, nabrali nové skúsenosti. Určite nás to posunulo vpred a sme nesmierne vďačný za možnosť vidieť a zažiť to."                                                                                                                                                                                                                                                                               

                                                                                                 - Jakub, Patrícia, Laura, Lenka a Monika: naši víťaz

        

      • Veľkonočné medovníčky

      • Žiaci z odboru KUCHÁR pre vás pripravili veľkonočné medovníčky. Zakúpiť ich môžete v reštaurácií EDUCA za 1,50€ balenie 100g

      • III. miesto v regionálnom kole v basketbale žiačok SŠ

      • Dňa 7. apríla 2022 dievčatá našej školy cestovali do Prievidze s nádejou vybojovať v regionálnom kole v basketbale aspoň jedno víťazstvo. V prvom zápase proti Gymnáziu Bánovce n/B sme súpera prekvapili rýchlo šnúrou troch košov, ale potom došlo k zvratu, keď sa nám zranila kľúčová hráčka a gymnazistky si pomýlili basketbal s hádzanou, čo rozhodcovia ignorovali. Bánovčanky hrali veľmi tvrdo,  strelecky i kondične však boli lepšie, takže zápas skončil s výsledkom 10 : 29.

       V ďalšom zápase proti Gymnáziu V. B. Nedožerského sme viedli veľmi vyrovnaný zápas, s veľkou chuťou vyhrať. Šancí skórovať sme mali veľa, ale koše nepadali... Naše dievčatá viedli po celý zápas, napriek nie práve objektívnym rozhodnutiam rozhodcov. Nanešťastie, koncovku sme nezvládli a zápas tak prehrali o jediný        kôš 14 : 16.

        Každopádne, všetky naše hráčky si zaslúžia pochvalu za dobrú reprezentáciu našej školy.

        

      • Upracme si mesto Partizánske

      • V rámci podujatia Upracme si mesto Partizánske dnes dopoludnia chlapci 3. E prečesali a dôkladne vyčistili časť námestia pred hlavnou budovou našej školy.

       Všetkým zúčastneným udeľujem pochvalu triednym učiteľom, keďže im nerobilo problém ani vyberanie špakov zo škár, aj na tých miestach, ktoré fajčiari najviac obľubujú.

      • KRAJSKÉ KOLO SOČ

      •      Dňa 30.3.2022 sa konala krajská prehliadka SOČ v Starej Turej. Z našej školy sme mali zástupcov, ktorí postúpili na krajskú prehliadku v ôsmych súťažných odboroch. Do každého súťažného odboru bolo prihlásených 13-15 prác. Študenti prezentovali seba i našu školu úspešne. Umiestnenie našich žiakov:

        

       05 Životné prostredie                         Bezáková Linda          III.B           5.miesto

       06 Zdravotníctvo a farmakológia      Švajlenková Natália     IV.A          3.miesto

       08 Cestovný ruch, gastronómia         Kluková Kristína         II.D            6.miesto

       12 Elektrotechnika                             Hošek Lukáš               III.C           4.miesto

       13 História, právne vedy                    Janžo Štefan                IV.A          3.miesto

       15 Ekonomika a riadenie                   Kluková Alexandra     IV.A           4.miesto

       15 Ekonomika a riadenie                   Hirkala Michal            IV.A           6.miesto

           

       Všetkým blahoželám a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy.

      • Basketbalisti SOŠ v regionálnom kole

      • V stredu 30.3.2022 sa stretli naši žiaci a žiačky v dlho očakávanom okresnom finále v basketbale proti Gymnáziu Partizánske.

       Zápasy odštartoval súboj medzi dievčatami, ktoré začali veľmi dobre - rýchlymi štyrmi košmi, dobrou obranou a doskokmi naznačili prevahu v zápase. Gymnazistky však zmenili taktiku v druhej polovici zápasu a my sme poľavili v obrane, čo viedlo takmer k vyrovnaniu. Napokon naše žiačky zápas ustáli s tesným výsledkom 32:30.

       Vyvrcholením dňa bol zápas chlapcov, ktorý bol veľmi vyrovnaný a hral sa vo vysokom nasadení. Spočiatku sa darilo nám, hlavne v protiútokoch a doskokoch pod oboma košmi. Potom však náš súper predviedol dobrú hru a v polovici zápasu viedol o jediný kôš. Napokon sme našli silu rýchlymi únikmi, skvelou prácou podkošových hráčov a bojovnosťou skóre otočiť a vyhrať jasne o päť bodov. 22:17Držte palce obom tímom v regionálnom kole!

      • Priateľské zápasy vo vybíjanej a basketbale proti Kolínu

      • Dňa 29.3.2022 si chlapci z 3.C zahrali dva priateľské zápasy so študentami Strednej stavebnej školy a SOU stavebného z českého Kolína. Vo vybíjanej nás predčili naši súperi, ktorí boli rýchli a dobre zohratí.V basketbale sa viac darilo nám, takže nebolo žiadnym prekvapením, že sme vyhrali.

       S našimi priateľmi z Čiech sme strávili pekné chvíle a tak snáď prispeli k ich nezabudnuteľným zážitkom zo Slovenska.

      • Keď sa radosť podarí...

      • Úsmev nestojí nič a prináša mnoho.“ V tomto duchu sa niesol  deň  28. marec  sviatok  všetkých učiteľov. Žiaci študentského parlamentu  zorganizovali  deň plný aktivít svojim učiteľom. Učiteľský kolotoč sa niesol v milej a príjemnej atmosfére  s úsmevom na tvári. Učitelia mali priestor vydýchnuť si od bežných povinností a zabaviť sa.

       ĎAKUJEME  VÁM 😊😁😃

        

       Odmenou najaktívnejších členov organizačného tímu boli spoločné ďakovné raňajky od pani riaditeľky.

      • Odovzdávanie ceny za Stredoškolskú technickú olympiádu

      •  LUKÁŠ HOŠEK z triedy III.C získal 1.miesto v Stredoškolskej technickej olympiáde s projektom PPP 7E5 Pamäť Pozornosť Pohyblivosť, v kategórii elektrotechnika. Súťaž organizovala Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Katedra techniky a informačných technológii dňa 23.3.2022.