• ISIC Preukaz

• ISIC a študenti

• 1. Na preukaz je ako prvé potrebné nalepiť fotografiu s použitím priloženej fólie. Bez fotografie je preukaz neplatný.

2. Pre využívanie zliav ISIC a EURO<26 v obchodoch, kinách, Orange, kúpaliskách, e-shopoch, na cestovanie, poistenie, na zľavy ISIC a EURO<26 v zahraničí  je preukaz platný hneď od obdržania, až do doby vyznačenej na preukaze, napr. 09/2022. V ďalšom roku už od júna sa platnosť preukazu predlžuje kúpou a nalepením známky na ďalší školský rok. Viac na: www.isic.sk

3. V SAD sa karta aktivuje prvým nabitím kreditu, ktoré je potrebné urobiť na predajnom mieste dopravcu. Následne si kartu môžete dobíjať priamo u šoféra.

4. V MHD (na predajnom mieste alebo cez internet) si žiak môže na preukaz kúpiť mesačník, alebo nahrať kredit. Prvé nabitie odporúčame urobiť na predajnom mieste dopravcu.

5. Pre použitie na bezplatnú vlakovú dopravu je potrebné, aby žiak s preukazom ISIC/EURO26 išiel po 1.9.2021 na železničnú stanicu a preukaz si zaregistroval. Pre registráciu je potrebný preukaz totožnosti, registrácia je zdarma. Registráciou žiak získa  papierový preukaz zákazníka. Pri cestovaní používa už iba svoj preukaz ISIC/EURO<26 – najprv si kúpi cestovný lístok na bezplatnú dopravu za 0 € a vo vlaku ukáže revízorovi lístok a svoj preukaz ISIC/EURO<26. (papierový preukaz od železníc už nemusí nosiť).

Viac na:  www.transcard.sk

Preukaz je pre elektronické použitie v doprave platný od 1.9.2021 do 30.6.2022.