• Pomaturitné štúdium

• Učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo

• 05.03.2024 11:50
          • 7649 N

• Externá forma štúdia, ktorá sa uskutočňuje ako diaľkové vzelávanie a trvá dva roky.

Pomaturitné štúdium je: kvalifikačné štúdium, v ktorom žiaci získavajú odbornú kvalifikáciu v inom odbore vzdelania, než v ktorom vykonali maturitnú skúšku; štúdium sa ukončuje odbornou zložkou maturitnej skúšky, ktoré neboli súčasťou predtým vykonanej maturitnej skúšky.

Podmienky prijatia: Predchádzajúcim vzdelánim získané úplné stredné všeobecné vzdelanie, alebo úplné stredné odborné vzdelanie a splnenie podmienok prijímacieho konania. Súčasťou prijimácieho konania je overenie jazykových, hudobných, výtvarných a pohybových schopností.

Doklad o dosiahnutom vzdelaní: ukončenie štúdia maturitnou skúškou, dokladom o získanom stupni vzdelania a o získanej kvalifikácii je vysvedčenie o maturitnej skúške

Profilové vedomosti a zručnosti z predmetov: pedagogika, špeciálna pedagogika, psychológia, bilógia, metodika hudobnej výchovy, metodika telesnej výchovy, metodika dramatickej výchovy a hra na hudobnom nástroji.

Možnosti uplatnenia absolventa: ako učiteľ/ka v školských kluboch detí, detských domovoch, domovoch mládeže a pod. Absolventi majú možnosť pokračovať v štúdiu na vysokej škole - predovšetkým na univerzitách humanitného zamerania:štúdium pedagogiky, psychológie, socilógie, špeciálnej pedagogiky, sociálnej práce, pedagogiky dospelých, ako aj učiteľstva pre 1. - 4. ročník a učiteľstva všeobecnovzdelávacích predmetov

Kritéria pre prijatie

Podanie prihlášky tu: Elektronická prihláška