• Zvyšovanie odborných zručností

• 19.03.2019 14:26
        • Kolín 2016 - 2018
        •

Dva týždne odbornej praxe strávili žiaci našej školy, druhého a tretieho ročníka učebného odboru elektromechanik-automatizačná technika a autoopravár- elektrikár v rámci programu Erasmus+ v Strednej odbornej škole a Strednom odbornom učilišti stavebnom v Kolíne v  Českej republike.

Stáž bola zameraná na obohatenie vedomostí a zručností žiakov v oblasti zapájania elektrických pohonov, alternátorov, servopohonov ovládaných tranzistormi, tyristormi a triakmi a na zapájanie inteligentných inštalácií. Žiaci zapájali rôzne typy spínačov, elektrické ovládanía žalúzií, časových zariadení, servopohonov, ohrevu úžitkovej vody a vykurovania  bytov.

V popoludňajších hodinách absolvovali rôzne odborné exkurzie vo firmách, Geotek Starý Kolín, Kopos, automobilka TPCA, vodná a tepelná elektráreň Kolín.

Voľný  čas si vypĺňali športovými a relaxačnými aktivitami, spoznávaním okolitých historických miest - Kutnej Hory, Poděbrad, Časlav a hlavného mesta ČR – Prahy.

Absolvovaním odbornej stáže získali žiaci nové poznatky a zručnosti vo svojom odbore, spoznali fungovanie európskeho pracovného trhu, zvýšili sa ich komunikačné kompetencie, finančná gramotnosť, schopnosť pracovať tímovo, samostatne sa rozhodovať i celkový osobnostný rozvoj.

Odborná stáž bola hradená z finančných prostiedkov Európskej únie.

Účastníci stáže

Školský rok 2016/2017

Boris Foltán, Ján Valter - učebný odbor: elektromechanik - automatizačná technika (2. ročník)

Marek Adamec, Tomáš Belianský, Jakub Fábry, Marián Fábry, Erik Oleár – učebný odbor: elektromechanik - automatizačná technika  (3. ročník)