• Pokyny a informácie pre žiakov

• Navigácia

• Systém identifikačných údajov

• 18.11.2021 09:16
          • na EČ a PFIČ MS

• Kód školy

Každej škole bol pridelený jedinečný kód školy pozostávajúci zo šiestich číslic. Kód vašej školy poznáte, pod týmto kódom ste prihlasovali žiakov do Informačného systému pre EČ a PFIČ MS 2022.

Poznámka: Pod týmto kódom bude škola uvedená aj v celoštátnom hodnotení.

Kód žiaka

Na identifikáciu žiakov sa v rámci MATURITY 2022 používajú rodné čísla. NÚCEM je v zmysle zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) oprávnený získavať a spracovávať údaje o žiakoch uvedené v OH. Zber a spracovanie osobných údajov prebieha v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Školy vo výsledkových listinách budú môcť žiakov identifikovať na základe ich rodných čísel.

Poznámka: Žiaci musia uvádzať to isté rodné číslo, pod ktorým sú evidovaní v Informačnom systéme pre EČ a PFIČ MS zverejnenom na stránke https://maturita.svsbb.sk/. Ak došlo k chybe v zápise rodného čísla pri prihlasovaní žiaka, je nutné o tom ešte pred termínom konania EČ a PFIČ MS informovať NÚCEM.

Trieda

Názov triedy sa vypisuje tak, ako je uvedený v triednom výkaze (napr. IV. A, VIII. OB, Oktáva A a pod.).

Test

Aby organizátori MS vedeli, ktorý z testov žiak písal, musí byť uvedené označenie testu. Na odpoveďových hárkoch z matematiky je značka testu predtlačená. Na odpoveďových hárkoch z vyučovacích jazykov sú pre identifikáciu testu vyčlenené štyri políčka (ak značka testu pozostáva z troch písmen, štvrté políčko musí ostať nevyplnené, prázdne). Na odpoveďových hárkoch z cudzích jazykov, resp. druhých vyučovacích jazykov je potrebné doplniť označenie jazyka, úroveň je predtlačená. Testy sú identifikované takto:

Slovenský jazyk a literatúra – SJL,

Slovenský jazyk a slovenská literatúra – SJSL,

Maďarský jazyk a literatúra – MJL,

Ukrajinský jazyk a literatúra – UJL,

Anglický jazyk – AJ,

Nemecký jazyk – NJ,

Ruský jazyk – RJ,

Francúzsky jazyk – FJ,

Španielsky jazyk – SJ,

Taliansky jazyk – TJ.

Kód testu

Každý test EČ MS má svoj jedinečný 4-ciferný kód, ktorý je uvedený na prednej strane testu vpravo hore. Kód testu musia žiaci nevyhnutne vypísať do odpoveďového hárka. Administrátor ho na tabuľu nepíše!

Kód skupiny

Školský koordinátor pridelí každej skupine dvojciferný kód, ktorý je napísaný na zozname žiakov. Administrátor tento kód napíše na tabuľu, aby ho žiaci mohli správne vyplniť do odpoveďových hárkov.

Dátum

Do odpoveďového hárka treba vypísať iba deň a mesiac, rok 2022 je na odpoveďovom hárku predtlačený (napr. 14. marec 2022 – 14 03).

Pohlavie

Chlapci vyznačia krížik pod CH, dievčatá pod D.

Známka

Pod známkou sa rozumie posledná známka z testovaného predmetu na polročnom výpise známok (riadny a náhradný termín), alebo koncoročnom vysvedčení (opravný termín). V prípade testu z voliteľného maturitného predmetu matematika žiak uvedie poslednú známku z predmetu, na ktorom sa najviac pripravoval na EČ MS z matematiky. Známku žiaci vyznačia krížikom pod príslušné číslo.