Zistite, čo je nové na našej škole
          • Som absolvent strednej školy, a čo ďalej?

Pod týmto názvom sa uskutočnila v našej škole 19. 5. 2022 beseda s pracovníčkami Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Partizánskom s Ing. Vladimírou Královou a Ing. Luciou Gubovou. Pracovníčky Úradu poskytli štvrtákom všetkých študijných odborov informácie o ich povinnostiach po ukončení štúdia na strednej škole, informácie súvisiacimi s prácou doma i v zahraničí, pracovným pohovorom, životopisom, motivačným listom, s vývojom na trhu práce a predstavili im aj aktivity, ktoré organizuje Úrad práce pre absolventov.

• Hlasovanie za nový projekt

Popri projekte, ktorý sme podali a hlasovali v TSK („Dobime si baterky“ – chceme vybudovať oddychovú zónu v SNP 5) sme vytvorili a uchádzame sa o komunitný projekt mesta Partizánske.

Hlasujte poslaním SMS na číslo 6664 v tvare PROJEKT (MEDZERA) 13, cena spätnej sme je 0,50 eur.

Podporte náš komunitný projekt mesta Partizánske „Načerpajme energiu“, ktorým by sme chceli vybudovať oddychovú zónu v budove SNP 14.

• Malý veľký muž

Astronóm, kúzelník, vedec, vynálezca, fotograf, cestovateľ, politik, letec, národovec, diplomat, štátnik, minister, generál – týmto všetkým stihol byť za svoj krátky život výnimočný Slovák Milan Rastislav Štefánik, kľúčová osobnosť pri založení Československa v roku 1918.

Život a dielo Štefánika našim druhákom a tretiakom priblížila dejepisno-zemepisná exkurzia, ktorá sa uskutočnila 20. mája 2022. Tu sú dojmy jednej účastníčky: „Exkurzia sa veľmi vydarila. Rodný dom M. R. Štefánika v Košariskách bol plný jedinečných exponátov z jeho ciest po svete a osobného života. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí, ktoré sme o ňom nevedeli. Počasie nám prialo a výstup na Mohylu na Bradle bol krásne slnečný. Všetkých očarila nielen samotná Mohyla, ale aj okolitá príroda a výhľad. Exkurziu sme príjemne zakončili oddychom v obchodnom centre Aupark v Piešťanoch.“ – Dominika Sečkárová, 2. A.

• Piškvorky 2022

Dňa 16.5.2022 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo v hre PIŠKVORKY. Do tohto zápolenia sa zapojili víťazi triednych kôl.

Výsledky:

1.miesto: Zuzana Kytková, III.D

2.miesto: Šimon Noel Glenda, III.A

3.miesto: Timotej Tula, I.B

Všetci súťažiaci dostali za svoje vynaložené úsilie pero a pre víťazov bola pripravená kalkulačka, rysovacie potreby, súprava pier a ponožky s témou piškvoriek. Veríme, že ceny všetkých potešili.

• Dvere ICM sú otvorené pre každého

V piatok 13. mája sme spolu s našimi spolužiakmi z 1. B navštívili Informačné centrum mladých v Partizánskom. Privítali nás konzultantky Michaela Valenteje (absolventka našej školy) a Juliana Martinková. ICM nám ponúklo projekty, do ktorých by sme sa mohli prihlásiť, ako dobrovoľníci. Väčšina z nás niekedy nevie, čo robiť so svojím voľným časom. A dobrovoľníctvo v projektoch nám umožňuje získať cenné skúsenosti do života, spoznať nových ľudí a vyplniť svoje prázdne chvíle, čo je podľa nás super. Dokonca vďaka vzdelávacím programom môžeme získať rôzne certifikáty a hlavne vedomosti, ktoré využijeme v škole i v práci.

• Pre rodičov a študentov

Pre zobrazenie Vašich známok, domácich úloh a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy
        • Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
        • Albert Einstein
        • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
        • William Shakespear
        • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
        • Carl Rogers
      • SPAREX SK, spol. s r.o.
      • AUTOCOMPANY s.r.o.
      • ZKW Group GmbH